Ohlasy na Shiatsu

Nina, ďakujem, to je taká úľava na tele, že by som to nikomu ani neverila. Ďakujem, že ste a že robíte to, čo robíte…  Žehnám Vám na Vašej ceste a ešte raz ďakujem.

Viera, cvičiteľka Pilates

 

Toto shiatsu je to najkomplexnejšie a najoživujúcejšie, čo som kedy zažila. A to som už absolvovala všetko, čo je tu dostupné:) Keď som si ho dopriala pravidelne, cítila som sa oveľa zdravšia, plná života, bolesti odchádzali… Je to aj obrovská psychická vzpruha. Už mi veľmi chýba.

Ruženka Slouková, majiteľka čajovne Biela ľalia

 

S takými rukami a schopnosťami ako vy sa človek hádam musí už narodiť:)

pani Benešová, vedecká pracovníčka a bývalá vrcholová športovkyňa, momentálne babička na plný úväzok

 

Shiatsu sa pre mňa pomaly, ale isto stáva zážitkom. Prehlbuje precitenie toho, čo sa ukrylo velmi hlboko do kŕčov, stuhnuti, zablokovani, do strnulosti. Som práve po tretom “ležani” a uzivam si ten jazyk tela, ktorym sa mi prave to moje prihovara… je to take to intimne dorozumievanie, ktore je jedinecne pre kazdeho. Pre mna je to (teraz) slastny pocit uvolnenia pod pravou lopatkou: o tom mieste viem svoje. Roky ma upozornuje na strnuly postoj k zivotu a zvesenu skepticku hlavu. Alebo dalsia slast z uvolneneho niecoho na pravom priehlavku, ktory si to chudak odnasa, ked chcem byt velmi dolezita a chodim vela v opatkoch…. a silou sa zabaram pravou nohou do zivota. Kazdy mame tie svoje miesta, ktore viac ci menej (ne)pocujeme.
Takze pre mna je Ninine shiatsu hlavne o “počuti” mojho tela a o zaživani blaha.  Ano, je to čisté blaho :) Tak si tymto pripominam, že máme telá na to, aby sme nimi citili blaho a nie iba stres. A mám pocit, že mam uvolnenejsiu a priatelskejsiu tvár:)

Silvia Szabová

 

Toto shiatsu je pre mňa veľmi pozitívny objav a zážitok celkového uvoľnenia a hlbokej vnútornej pohody.  Hlavnou mierou  k tomu prispieva osobnosť a odborná schopnosť  pani Jassingerovej, a spôsob, akým pracuje.  Presne nachádza zablokované či inak problematické miesta. Tlakom, rôznymi uvoľňovacími technikami a energetickou harmonizáciou sa postupne dostavuje totálne uvoľnenie a blahodarné účinky, ktoré sú pre mňa vždy veľmi silným osobným zážitkom, ďaleko presahujúcim fyzickú rovinu.

Moje problémové oblasti – šija, chrbát a ľavá noha – zažívajú takú obrodu, v akú som v mojom zrelom veku vôbec nedúfal.

Navyše, čím viac sa tomu človek postupne vie odovzdať a prijímať, tým hlbší je konečný stav až istého rozplynutia spojeného s pocitmi hlbokého šťastia a niekedy až neopísateľného blaha.

A hádam najdôležitejšie je, že tento stav mi vydrží stále dlhšie aj v bežnom živote, skrátka som aj bežne oveľa viac v pohode.

Marian Penthor, tréner NLP

 

Vaše shiatsu mi veľmi pomohlo. Mala som stuhnuté celé telo a teraz cítim úplné uvoľnenie. Aj problémy s chodidlami sa mi vyriešili: vrátila sa mi do nich citlivosť a bolesť ustúpila. Cítim sa osviežená, oveľa živšia ako predtým,  ďakujem.

Klára Škereňová,učiteľka

 

 

 

 

Najnovšie články: