Bachove kvapky – liečba

Objednávky:  Nina Jassingerová, Bratislava,  ananda@ananda.sk, 0903 177 281

Bachove kvapky harmonizujú duševný stav. Pôsobia preto ako výborná prevencia chorôb, ktoré sa dlho vyvíjajú ako dôsledok duševného nesúladu. Zároveň je Bachova kvetová terapia vhodným doplnkom, prípadne začiatkom homeopatickej liečby.

Bachove kvapky pomáhajú premieňať negatívne stavy – akoby ich odplavovali pôsobením jemných vibrácií príslušných kvetov.

Liečivé kvety pomáhajú človeku znovu nájsť spojenie so svojou dušou, so svojím vyšším ja, a tak nám umožňujú využívať univerzálnu múdrosť, ku ktorej môžeme mať prístup všetci.

Bachova kvetová terapia vedie k lepšiemu pocitu zo života.

Ako zistím, ktoré z Bachových kvetov potrebujem?

Môžete si vyberať aj sami podľa vlastného pocitu, to však vyžaduje aspoň základné skúsenosti.

Ak chcete mať istotu, že zmes vašich esencií bude naozaj účinná, odporúčam vám konzultáciu u skúseného terapeuta pracujúceho s Bachovými esenciami.

Návštevu terapeuta vám odporúčam preto, že človek často nemá sám od seba a svojich problémov dostatočný odstup na to, aby ich posúdil nestranne. Najmä v čase, keď trpí aktuálnym problémom, sa skôr zmýli pri výbere esencií.

Upozornenie: Bachovo centrum v Anglicku neodporúča určovanie esencií pomocou kyvadla, kineziológie a podobne.

Dôvod: každé uzdravovanie je proces a každému človeku máme umožniť, aby postupoval vlastným tempom  a smerom. Kyvadlo či kineziológia vás pri určovaní esencií môžu dostať do vrstvy alebo bodu, kam ešte váš organizmus nechce ísť. Predbiehanie veľký zmysel nemá, často skôr narobí viac chaosu ako treba a liečbu v skutočnosti spomalí a skomplikuje.

Navyše, týmito metódami pracuje dnes veľmi veľa ľudí, no máloktorí sa natoľko venovali vlastnému osobnému rozvoju, aby sa pri práci s kyvadlom a podobne dokázali odpútať od svojho ega.

Ako sa užívajú Bachove liečivé kvapky?

Terapeut vám po konzultácii vyberie zmes esencií určenú individuálne na váš súčasný stav.

Na rozdiel od homeopatík sa Bachove kvety užívajú v zmesiach. Takáto individualizovaná zmes obsahuje obyčajne 2 až 6 esencií, z ktorých sa po pár kvapiek nakvapká zo zásobných fľaštičiek do vašej užívacej fľaštičky. Užívacia zmes sa zakonzervuje alkoholom a doplní filtrovanou alebo nízko mineralizovanou vodou.

Bachove liečivé kvety sa užívajú štyrikrát denne po štyri kvapky tak, že sa nakvapkajú pod jazyk.

Ľudia citliví na alkohol alebo abstinujúci alkoholici si môžu Bachove esencie nakvapkať do horúcej vody a nechať odpariť alkohol.

Kedy pocítim účinok Bachových liečivých kvetov?

Je to individuálne a záleží to od vašej citlivosti i od toho, ako dlho vznikal či trvá váš problém.

Niekto môže pocítiť úľavu takmer ihneď, iný musí mať viac trpezlivosti. V každom prípade, Bachova kvetová terapia môže trvať mesiac, ale aj pol roka. Výhodou je, že esencie nespôsobujú nijaké vedľajšie účinky, dokonca nevyvolávajú ani prechodné zhoršenia stavu ako niekedy homeopatiká, a teda sa v prípade potreby môžu užívať aj dlhodobo.

Môžem sa začať liečiť Bachovými esenciami, aj keď užívam chemické lieky?

Áno. Bachova kvetová terapia je vhodným doplnkom a pomáha lepšie znášať rôzne druhy konvenčnej liečby.

Najnovšie články: